Nacházíte se: ZV TV » Videoreport » Karlovarskej skate-bike jam a graffiti jam.

23.2.2011 / Karlovarskej skate-bike jam a graffiti jam.

 

Dne 10.10.2010 se V Karlovarském skateparku konala akce Karlovarskej skate-bike jam a graffiti jam. Pravdou je, že datum skoro až magický, ale ne zcela vychytaný pro účast závodníků. Prostě a proto, že předešlý den tedy 9.10.2010 se konalo hodně akcí a ti co mohli dorazit pravděpodobně odpočívali pod heslem neděle nedělat. Z našeho hlediska jsme se pokusili udělat něco ojedinělého a ve dvou oblastech se to povedlo: První oblastí je, že jsme akci připravili během necelého měsíce (což věru není se čím chlubit) a tou druhou, že ke klasickému best tricku jsme přidali i best trick foto.

Akce začala ve 14:00 a formu závodu jsme po konzultaci s jezdci i porotci vyladili tak, že dva jezdci měli k dispozici dvě minuty a jeli se dva kvalifikační jamy. První co jsme odstartovali byl tedy jam skateboardingu a to až po úvodním slovu hlavního sponzora Mgr.Tomáše Hybnera, který přislíbil na příští rok střechu, tak držte a držme palce, aby to vyšlo.


Další v pořadí po prvním kole skate jamu přišel jam biků. Bike jam vložený mezi první kolo a druhé byla zajímavá vzpruha pro diváky, tak pro skejtry, kteří si mohli odpočinout. U biků se dalo očekávat vysoké polety a to se také vyplnilo. Skutečně lítali hodně vysoko a vraceli fakt kruté záležitosti, za zmínku stojí plzeňský vítěz Michal Farek a na druhém místě místní biker
Radek Šopov.


Po kvalifikaci skate jamu jsme se mohli vrhnout na finále jamu. Do finále postoupilo šest jezdců, kteří se v netradičním finále utkali o celkové prvenství ve skate jamu. Jako první postupoval Jaromír Strmiska, druhý Jakub Strejc, kterému bohužel best trick nešel, tak jako kvalifikační jam, třetí Jan Kopecký, čtvrtý Václav Nerad, pátý Martin Matoušek a poslední
finálový flek bral Kuba Šneberk. Protože jsme potřebovali, aby i fotografové měli prostor a klid na focení bylo 15 minut pouze pro jednu překážku. Jezdili libovolně za sebou jak je napadali tricky, kterými by mohli oslnit porotu.


Jako první překážka byl vybrán: bang s handrailem u schodu, dvěmi slideboxy vedle něj vše ve směru dolů. Na této překážce toho nasázel nejvíce Jaromír Strmiska za zmínku stojí shovit to grind na bedně. Druhým jezdcem také co do počtu nasázených tricků byl Václav Nerad, u kterého stojí za zmínku bs grind to bs bordslide na handrailu. Avšak nešlo o počty tricků, ale o nejlepší trick na dané překážce a o ten se pokoušel místní Jan Kopecký, který zde málem ustál flip fs bordslide. Druhou překážkou na které jsme se shodli byl gap, na této překážce se zapojila již většina finalistů a také zde padaly nejlepší tricky celého dne. Za zmínku stojí Kuby Šneberka heelflip, který jsem opravdu nečekal, že tam vyšle. Václav Nerad gap překonal dle mého názoru vyčarovaným flipem a pokusy na bs flip už se nedařily. Dalším skvělým trickem se tu blejsknul místní Jan Kopecký, který vyslal varial heelflip škoda jen, že si šáhnul rukou na zem, nicméně i přes tento prohřešek bral druhý flek. A vítěz celého bestricku a celého dne
se stal zaslouženě Jaromír Strmiska, který na gapu vyslal nejdříve stylové kino, 360flip a na závěr double flip. Takže ještě jednou gratuluji.


A ještě bych rád něco pověděl o writerech, kteří celý den mohli malovat na naší nově opravené legálové stěně, jenže bohužel většina pozvaných se někde zasekla, takže o malby se během celého dne především starali místní writers a i těm díky za své příspěvky.


Na úplný závěr chci poděkovat počasí, které bylo naprosto perfektní, protože kdyby nesvítilo sluníčko, tak by nám diváci zmrzli a také sponzorům a to Mgr.Tomáši Hybnerovi, firmě I have a dream, True shopu a spolupořádajícímu Centru pro mládež a alternativní sporty.


Text-J.Fencl

 

Přidej komentář