Článek

Závěrem bych rád dodal

Máme tu to období, svátky a konec roku. K této době vždy patří pohoda a klid.

Nebo se to aspoň naivně říká. Když jsem se ale poslední dny procházel naším městem, divil jsem se, kolik lidí tu vlastně žije. Snad vše, co má nohy náhle vyráželo do města, shánět nějaké ty dárky, nakupovat jídlo a takové ty věci. Klid a pohoda? Ptal jsem se sám sebe, ne, prostě jen neorganizovaný chaos. Avšak, i já jsem částečně propadl kouzlu této doby, v parku Lázní pět jsem se zastavil u hořícího ohně, abych ohřál své ruce a koukal jsem na betlém, který stal opodál. Ty Vary jsou vážně divné místo, přesto jsou chvíle, kdy to tu milovat musíte.

 

Poslední dobou tu proběhly velice zajímavé akce, o kterých jsem ani nestačil napsat. Převážně se hodně dobře pařilo v ostrovském M clubu. Kde se ukázalo, že naše regionální hardcorová scéna umí vyvolat krásnou atmosféru, i když ostatní leží doma s tou nejhorší mužskou nemocí, tedy rýmičkou. Ano, řeč je o jednom koncertě, kde měli spolu s Cencorshit hrát ještě dvě kapely, které jak jste jistě pochopili, nedorazily.
Také nelze zapomenout na mazec ve Slash baru, kde nám Beautiful cafillery ukázali, co jsou zač. Několik Tekkno meatingů, uvedení Spectrum videa, byla toho spousta a bylo to povedené, myslím, že závěr tohoto roku se povedl.

 

Dnes do vás nebudu hustit plno informací a postřehů z akcí a že bych se klidně rozepsal o finále KVRM, nechci ale tento rok končit kritikou, myslím, že se to nehodí.
Bilancovat o Zdaryvary také nebudu, to jsem totiž už na začátku měsíce udělal pro noviny. A nebudu vám ani psát o tom, co bych si přál pro nás všechny do Nového roku. Raději napíšu to, co si rozhodně nepřeji. Nepřeji si zablácené chodníky, také si pro nás nepřeji místo letního kina další lázeňskou zónu. Také už vážně nechci další nonstop herny, které provozují Vietnamci. A už v žádném případě žádné další multifunkční arény. Děkuji všem.

 

Toto je letos můj poslední článek pro Zdaryvary, tudíž vyhlašuji webový klid. Prosím tedy všechny návštěvníky, aby se chovali slušně a vyvarovali se jakéhokoliv bordelu. Za celé zdaryvary vám přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok. Také bych vám chtěl poděkovat za vaši přízeň a podporu…

 

PF 2010 – Václav Eder - eddycek.f13.cz