Článek

CHEBSKÉ DVORKY 2015

Navštivte největší výstavu pod širým nebem ! 10.-13. června

 

Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu v rokli u Západočeského divadla od 19 hodin s kapelou Traband. Vernisáž výstav proběhne ve čtvrtek od 16 hodin v Klášterní zahradě za hudebního doprovodu kapely Jamchestra.

Festivalu se zúčastní přes 150 vystavujících. První výstava bude otevřena již ve středu v 17.00. Pražský výtvarník, malíř a sochař MICL představí průřez malířskou tvorbou výstavou Černé jaro. Čtyřdenní program nabídne kabaretní revue mladých herců a muzikantů z Prahy  Olats Otesoc v čele s Marií Doležalovou a Janem Cinou, Dášu Vokatou s Oldřichem Kaiserem, koncert spisovatelky a muzikantky  Stinky nebo Chantal Poullain. Na velké scéně se vystřídají kapely Traband, Už jsme doma a divadlo Buchty a loutky ve společném projektu Pět ran do čepice, Vobezdud i Minikapela divadla UMSKUP.

Záznam varhanního koncertu Filipa Topola bude doprovázet výstavu věnovanou památce Filipa Topola a kapely Psí vojáci, mj. přispěla i fotografka Gabina Fárová. V samostatném pořadu Krev na klávesách osobnost Filipa Topola představí František Stárek. Darina Alster a Jana Orlová budou aktérkami performance Živý oltář. Velkolepé představení „Alenka“ uvede divadlo Amanitas, je plánováno na páteční večer. Podrobný program včetně festivalové mapky naleznete na webu www.chebske-dvorky.cz.