Článek

Proslulý japonský bubenický soubor YAMATO / Pozvánka

Věhlasný soubor japonských bubeníků na dosud největším turné po ČR!   Proslulý japonský bubenický soubor YAMATO si české ...

Věhlasný soubor japonských bubeníků na dosud největším turné po ČR!

 

Proslulý japonský bubenický soubor YAMATO si české publikum oblíbil. Není divu, všechna show, která s nimi agentura Pragokoncert na jaře 2008, 2009 a 2011 po celé ČR naplánovala a odjela, byla beznadějně vyprodána a bubeníci svým energickým, fascinujícím vystoupením doslova a do písmene nadchli. Češi dokážou velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Jejich strhující show Heartbeat „Shin-on“, "Matsuri - Fiesta" či "Gamushara - The beat of Courage" byla naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace.

 

Vyprodané sály jsou vždy tím nejlepším impulsem a inspirací k neustálému zlepšování a tréninku, a také k tvorbě nových představení. Bubeníci ve své domovské vesnici Nara v japonských horách poctivě cvičili a zdokonalovali tělo i ducha, aby bylo jejich nejnovější, rázné a neuvěřitelně silná show "Gamushara - The beat of Courage" dovedena k naprosté dokonalosti!

Na jaře 2012 se bubeníci vydávají na dosud největší turné po ČR! Čeká nás hned 10 neuvěřitelných show! Bubeníci opět slibují nezapomenutelný, inspirující a velmi intenzivní zážitek. Prožijete s nimi až pohádkově jemnou a čistou odezvu padajícího deště, přes rytmické, veselé pasáže dýchající radostí ze slunce, ze hry a ze zdravého pohybu až po silnou, běsnící bouři excelující v zběsilosti mládí. Víte, jak zní odvaha? Přijďte naučit bít své srdce odvážně, nyní máte jedinečnou příležitost!

 

YAMATO a jejich skvělá bubenická exhibice 10x v ČR:

 

5. 3. 2012 20:00 LIBEREC, Dům kultury Liberec

6. 3. 2012 20:00 PLZEŇ, Peklo

7. 3. 2012 20:00 HRADEC KRÁLOVÉ, Aldis

8. a 9. 3. 20:00 OSTRAVA, Dům Kultury města Ostravy

10. 3. 2012 20:00 ZLÍN, Kongresové Centrum

11. 3. 2012 20:00 BRNO, Janáčkovo Divadlo

12. a 13. 3. 2012 20:00 PRAHA, Hybernia

14. 3. 2012 20:00 KARLOVY VARY, Thermal

 

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době soubor sídlí ve vesnici Nara a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“ cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

 

Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko, bubeníci z Yamato - hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce - zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál…“.

 

POZOR! Předprodej vstupenek na tuto fantastickou bubenickou show byl zahájen!

 

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art, a ve všech obvyklých předprodejích.

 

Info na www.pragokoncert.com.

Fotogalerie